Ensa Enerji | Kojenerasyon
Ensa Enerji Enerji Verimliliği konusunda Yetkili EVD Şirketi. Enerji Etüdü, Enerji Kimlik Belgesi (EKB), Enerji Yöneticiliği, Enerji Verimliliği Hizmetlerimiz için tıklayınız.
16430
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16430,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Kojenerasyon

KOJENERASYON

Kojenerasyon:

Enerjinin hem elektrik hem de ısı olarak aynı sistemden beraberce üretilmesidir. Isı ve elektriğin tek tek ayrı yerlerde üretilmesinden daha ekonomik neticeler oluşturmaktadır. Gaz motoru veya gaz türbini kullanılarak elektrik ve ısı bir arada üretilebilir. Bu tekniğe birleşik ısı-güç sistemleri yani kojenerasyon diyoruz.

TRİJENERASYON

Trijenerasyon:

 Kojenerasyondaki gibi elektrik ve ısının birlikte üretilemesine ek olarak soğuk suyun da üretildiği sistemlere trijenerasyon denir.

MİKROKOJEN

Mikrokojen: 

Küçük kapasitede daha çpk evlere yönelik tasarlanmış hem elektrik, hem de ısının bir arada üretildiği sistemler mikrokojen olarak adlandırılır. Yani günümüzde kombi ile evimizin sadece ısı ihtiyacı karşılanırken, mikrokojenler ile hem elektrik ihtiyacımız hem de ısı ihtiyacımız karşılanmış olacak.

ENSA Enerji olarak her büyüklükte birleşik ısı-güç tesisinin danışmanlık, fizibilite, taahhüt ve lisans hizmetlerinde yanınızdayiz.

 

BİZ SİZİ ARAYALIM